کرونا و کتابخوانی

کرونا و کتابخوانی

  بهمن سال ۹۸ بود که ویروس منحوس کرونا وارد کشور شد و اغلب ساختارهای فرهنگی و اجتماعی کشور را تحت تاثیر خود قرار داد ؛ تعطیلی کتابخانه ها ، کم رونق شدن جشنواره ها ، بسته شدن فرهنگسراها و … . فعالیت های فرهنگی اجتماعی به شدت رکود پیدا کرد .

آیا باید این رکود ادامه دار باشد ؟ آیا نمی توان جلوی آن را گرفت ؟ راه حل چیست ؟

  زندگی آدمی در دو بعد جریان دارد : فردی ، اجتماعی .

بر اساس دیدگاه اندیشمندان بعد فردی سازنده بعد اجتماعی است ؛ در واقع این فرد است که جامعه را می سازد و در نگاه دقیق تر این فرد است که خانواده را می سازد و خانواده گروه کوچکی می سازد و آن گروه کوچک ، گروه بزرگتری می سازد و در نهایت جامعه شکل می گیرد . اگر در مسئله ای جامعه رکود می یاد یا دچار آسیب می شود دلیل اصلی آن این است که افراد در اون جامعه درچار ضعف و آسیب شده پس رشد فرد موجب رشد جامعه و نزول فرد موجب نزول جامعه است .

  اگر امروز می بینیم که در این زمان که درحال مقابله با ویروس کرونا هستیم و شاهدیم که فرهنگ کتابخوانی در جامعه بشدت کاهش یافته آیا تمام تقصیر گردن کروناست ؟

  شاید کرونا تاثیر داشته باشد اما عامل اصلی این رکود کم کاری خود ما هستیم و ما باید فرهنگ کتابخوانی را مجدد در خود بپرورانیم و با تقویت خود جامعه را تقویت کنیم و بدین گونه موجب پیشرفت ایران عزیزمان شویم .

  مجموعه ماکاکالا کوشیده تا با تامین تنوع گسترده ای از کتب مختلف و در برگرفتن بسیار از انتشاراتی های فعال کشور ، کتاب مورد نظر شما را تامین کند و سهم کوچکی درارتقاع سطح فرهنگ کتابخوانی کشور داشته باشد .

ماکاکالا با تامین کتاب در شاخه های مختلف از جمله :

 • معارف دینی : شامل کتاب های در حوزه ادیان و مذهب ، قرآن و ادعیه ، اخلاق ، عرفان ، اهل بیت (ع) و … می باشد.
 • تاریخ و جغرافیا : شامل کتاب هایی در حوزه تاریخ جهان ، تاریخ ایران ، تاریخ اسلام ، جغرافیای جهان و ایران ، محیط زیست و … می باشد.
 • ادبیات : شامل کتابهای ادبیات ایران و جهان ، رمان و داستان های ایران و جهان ، شعر فارسی ، جملات قصار و … می باشد.
 • علوم اجتماعی : شامل کتاب هایی در حوزه علوم سیاسی ،  علوم اقتصادی ، علوم تربیتی ، حقوق ، مدیریت و برنامه ریزی و… می باشد.
 • روانشناسی : شامل کتاب هایی در تمامی شاخه های علم روانشناسی ازجمله روانشناسی موفقیت ، خانواده ، خودشناسی و … می باشد.
 • کودک و نوجوان : شامل کتاب هایی متناسب با سن کودکان و نوجوانان می باشد .
 • علم و تکنولوژی : شامل علوم کامپیوتر ، پیشرفت های این حوزه و پیامدهای آن می باشد .
 • زبان شناسی : شامل کتاب های در حوزه زبان خارجه ، زبان فارسی ، تحقیق و نگارش و … می باشد .
 • معارف انقلاب : شامل کتاب هایی با موضوع تاریخ انقلاب اسلامی و سخنان اندیشمندان این راه می باشد .
 • مطالعات هنر: شامل کتاب هایی در حوزه سینما ، موسیقی ، نقاشی ، هنرهای تجسمی ، مباحث نظری هنر و … می باشد.
 • ادبیات پایداری : شامل کتاب هایی در حوزه ادبیات انقلاب اسلامی ، جبهه مقاومت جهانی و ادبیات مدافعان حرم می باشد.

و …

این مجموعه همچنین با بررسی بازار کتاب در داخل و خارج کشور مجموعه ای از کتب پرفروش و تازه های کتاب را برای شما فراهم کرده تا کار شما را در خرید کتاب مناسب راحت ترباشد و در آسودگی تمام بدون اینکه از منزل خارج شوید کتاب مورد نظر خود راسفارش دهید .

بیایید تا باهم بخوانیم و با کتاب زندگی خود و خانواده هایمان را بهبود بخشیم و در پیشرفت هرچه سریع ایران عزیزمان سهیم باشیم .

امیر حسین خاتمی
ارسال دیدگاه