جستجو در مقالات

دسته بندی مقالات

نکات همسرداری برای خانم ها

نکات همسرداری برای خانم ها
نکات همسرداری برای خانم ها

یکی از کلید های خو شبختی زندگی مشترک  دانستن نکاتی برای همسرداری خانم ها  می باشد  البته بهتراست بگوییم که نکات همسرداری برای خانم ها فقط مختص آن ها نیست و امری دو طرفه است. تقریبا هرزن ومردی دوست دارد نکات همسرداری و زناشویی را بیاموزد و در زندگی  مشترک خود به کار گیرد.

نکات همسرداری برای خانم ها : تفاوت رفتار زن و مرد در هنگام بروز فشار روانی و ناراحتی

 از نکات همسرداری برای خانم ها  توجه  به ابن نکته است  که زن ومرد در هنگام بروز مشکلات و فشارروحی رفتار متفاوتی را از خود بروز می‌دهند. برای مثال زنان برخلاف مردان تمایل به صحبت کردن و حرف زدن راجع به آن موضوع را دارند واین گونه آرام می‌شوند امامردها درهنگام ناراحتی به غار تنهایی خود پناه می برند وناراحتی خود را باکسی مطرح نمیکند و درسکوت راه حلی برای حل مشکل خود پیدا می کنند.

توصیه همسرداری برای خانم ها :غول چراغ جادو باش

 یکی ازنکات همسرداری برای خانم ها که بابد به آن اشاره کرد این است که بیشتر خانم ها نیاز ها وتمایلات خود را بیان نمی‌کنند و توقع دارند مرد زندگی شان خودش حدس بزند که همسرش چه نیازی دارد از چه چیزی ناراحت شده یا ازچه چیزی خوشحال است درصورتی که این موضوع برای مردان خوشایند نیست و در بیشتر مواقع نمی توانند متوجه قضیه مورد نظر شما بشوند مگراینکه به طور مستقیم راجع به آن صحبت کنید یا اشاره ایی به موضوع مدنظرتان داشته باشید.

نکات همسرداری برای خانم ها : همسرعزیزم، من نیازمند احترام هستم

حواستان باشد که مردان بیش از هرچیزی احترام را می پسندند.از معجزه احترام غافل نشوید و آن را دست کم نگیرید.خصوصا اگر این احترام درجمع خانواده یا دوستان مشترک شما باشد تاثیر اش چند برابر است.شما اجازه ندارید اورا کوچک کنید یا دربرابردیگران به او بی احترامی کنید.

نکات همسرداری برای خانم ها : لطفا سطل زباله ها را دنبال با خود حمل نکنید.

برخی از ما عادت داریم که کینه ها و زخم هایی که درزندگی خورده ایم را همیشه همراه خود داشته باشیم وبه سختی دیگران را به خاطر اشتباهاتی که انجام داده اند می بخشیم. وقتی اتفاقی را پشت سر گذاشته ایم نیازی نیست باهر تلنگر و ناراحتی دویاره تمام اتفاقات تلخ را مرور کنیم. اگر می توانیم  ببخشیم یا یک بار منطقی درموردش صحبت کنیم و فراموشش کنیم

توصیه همسرداری برای خانم ها : کلام محبت آمیز خود را دریغ نکنید

درروی کره خاکی انسانی را پیدا نمی‌کنید ازمحبت دیدن یاتعریف کردن بدش بیاید وناراحت شود. این را به عنوان همسر ومادر خانواده وظیفه خود بدانید که محبت کلامی را ازخانواده خود دریغ نکنید. بدون اغراق  تعریف کنید و بدون چشم داشت محبت  کنیدوزندگی خود راشیرین کنید

نکات همسرداری برای خانم ها : خودتان را فراموش نکنید

از دیگر نکات همسرداری وزناشویی که باید به یادداشته باشید این است که خودسازی و مراقبت ازخود را جدی بگیرید وبدانید  حتی بعداز ازدواج هم انجام آن ضروری است کار شما بعداز ازدواج تمام نشده و این به این معنا نیست که دیگر رسیدگی و توجه به خود راباید فراموش کنید.برای داشتن یک خانوده موفق باید مدام روی آن کار کنید یکی از افراد این خانواده خود شما هستید که نباید توجه ورسیدگی به آن رافراموش کنید.

نکات همسرداری وزناشویی : عشق خود به زندگی را به او نشان دهید

شوهرتان را ازصمیم قلب و باتمام وجود دوست داشته باشید وبدانید که این دوست داشتن اگر صادقانه باشد اوحتما متوجه می شود.را فراموش نکیند که عشق به تنهایی کافی نیست اما لازمه یک زندگی موفق و سالم داشتن یک رابطه عاشقانه است.

نکات همسرداری برای خانم ها : تلاش برای تغییردادن را متوقف کنید

نکته ایی که در زندگی زناشویی و همینطور زندگی با بقیه مردم جامعه باید در نظر داشته باشیم این است که هیچ کس کامل نیست..بنابراین ازاول زندگی سعی نکنید همسرتان را تبدیل به چیزی کنید که در واقعیت باآن فرسنگ ها فاصله دارد. البته این موضوع با حمایت کردن او وگفتن ایرادات رفتارش کاملا فرق می‌کند..دریک کلام این را بدانید که شما با آنچه هست ازدواج کرده اید نه آنچه درآینده قراراست بشود.

توصیه همسرداری برای خانم ها : وقت گذراندن بایک دیگر  را جدی بگیرید

بعد از گذشتن چند وقت از زندگی مشترک واضافه شدن فرزندان  و گرفتاری های دیگر وقت آن شده که  کمی هم وقت برای خودتان بگذارید وبه یاد زمان نامزدی وآشنایی  خودتان را به یک شام عاشقانه یا دیدن مسابقه و فیلم مورد علاقه  بدون بچه ها دعوت کنید و از بودن درکنار یکدیگر لذت ببرید.

نکات همسرداری برای خانم ها : به افراد مورد علاقه او احترام بگذارید

بهترین افراد مورد علاقه هرفرد ی در وهله اول خانواده اش هستند. نکته ایی که می‌تواند کلید طلایی همسرداری برای خانم ها باشد این است که هرگز سعی نکنید همسرتان را ازخانواده اش دور کنید. سعی کنید آن هارا دوست داشته باشید و احترام شان راحفظ کنید. علاوه برا این که همسرتان ازاین کار خوشحال و راضی می شود خودتان هم احساس خوبی از برقراری رابطه صمیمانه با خانواده همسرتان خواهید داشت

نکات همسرداری وزناشویی : قهرمان خود را جدی بگیرید

همه ما ازاین که به زنی قدرتمند و قوی شناخته شویم خوشحال می‌ شویم.اما حواستان باشد که هرمردی ولش می‌خواهد قهرمان زندگی همسرش باشد و درنظر او قوی ونترس جلوه کند.این ویژگی را در مردها ازبین نبرید واجازه دهید بهترین قهرمان شمادر زندگی تان باشد.

توصیه همسرداری برای خانم ها : گفتگوی دونفره را دریابید

از حرف زدن های دونفره تان غافل نشوید و آن راتیدیل به بک خاطره خوب کنیدهیچ چیز به اندازه یک گفتگوی دونفره نمی تواند شما را به هم نزدیک کند. البته به شرطی که حرفی از گله و شکایت درآن نباشد.

توصیه همسرداری برای خانم ها : ازنوشتن غافل نشوید.

شعر متن ادبی یا یک خاطره مشترک را بهانه ایی برای شروع نوشتن کنید و آن را برای  همسرتان بفرستید..یا درجایی از خانه قرار دهید که همسرتان ببیند وغافلگیر شود.

نکات همسرداری وزناشویی : آتش فشان مقایسه کردن را در ذهن خودخاموش کنید

هر زن باهوشی می‌داند که نباید زندگی خود را بادیگران مقایسه کند وهیچ گاه از ازدواج خوداظهار پشیمانی کند وبه همسر خود سرکوب بزند.مقایسه نه تنها باعث تلاش همسر شما برای بهتر شدن نمی‌شود بلکه باعث می شود تلاش و انگیزه ایی هم نداشته باشد. پس تا یر نشده این آتش فشان را خاموش کنید وبه مقایسه پایان دهید.

نکات همسرداری برای خانم ها : ازنعمت صبوری کردن  استفاده کنید

 در دنیای امروز با مشکلات و مسائل سخت و پیچیده همراه است از  و خرید خانه وماشین و وسایل زندگی و.. که هرکدام نیاز به تلاش و صبوری دارد. پس برای رسیدن به یک رفاه نسبی و زندگی آرام این را بدانید که گله و شکایت کارراهموار نمی‌کند علاوه بر تشویق همسرتان برای تلاش بیشتر از شتابزدگی و بی صبری هم برحذر باشید و بدانید یکی از نکات مهم درهمسراداری خانم ها صبور بودن و پرهیز از عجله کردن است.

توصیه همسرداری برای خانم ها : راجع به زندگی آینده تان برنامه ریزی کنید

هیچ چیز لذت بخش ترازاین نیست که باهم برای اهداف زندگی آینده تان تصمیم بگیرید و برنامه بریزید.

این کار علاوه براینکه باعت می شود لحظات خوبی را سپری کنید باعث تلاش بیشتر و شیرین زندگی تان هم می‌شود.

نکات همسرداری برای خانم ها : رازدار باشید 

لزومی ندارد همه مسائل زندگی خود را برای خانواده‌ها تعریف کنید. حریم خصوصی خود و همسرتان را حفظ کنید.

 نکات همسرداری و زناشویی: به نظافت شخصی تان اهمیت دهید

مساله خیلی مهم در ارتباطات همسران این است که زن و شوهر از این مساله راضی باشند . عدم رعایت بهداشت فردی میتواند باعث دوری کردن همسران از یکدیگر شود.

نکات همسرداری و زناشویی : فضای اتاق را عاشقانه نه گه دارید .

از مهمترین نکات همسرداری و زناشویی که باید به آن اشاره کرد این است که باید سعی کنیدفضای اتاق خواب خودرا امن کنید نفوذ صدا به بیرون حتی الامکان در کمترین مقدار باشد و در اتاق از قفل خوبی برخوردار باشد .و. هر از چند گاهی دکوراسیون اتاق و نوع موسیقی و حتی نوع عطر خود را حتما تغییر دهید .

نکات همسرداری برای خانم ها : باهم بخوانید

خواندن کتاب و شعرعاشقان  برای یکدیگررافراموش نکنید درلحضات دونفره تان برای یگدیگر کتاب بخوانید به خصوص کتاب‌هایی که باعث بهترشدن روابط همسرداری و زناشویی شما می شود.

کتاب های همسرداری

کتاب اول درمورد روابط همسران باهمدیگر است

عنوان کتاب : سلوک باهمسر (نه حرف من نه حرف تو.حرف خدا)

کتاب زیبای سلوک باهمسر نوشته آقای جعفر صالحان است. شروع این کتاب با عبارت ای عزیز است .که البته نویسنده درابتدای کتاب توضیح داده که این خطاب را به نفس خود دراول ازهمه نوشته نه سایرین..

این کتاب ۲۵ عنوان دارد از حسن خلق و سوخلق وپرهیز  از خشم وتوهین و.. که درهرعنوان مطالبی را بیان می کند که راهگشا است.

مؤلف در بخشی از این کتاب  «از عارف بزرگوار مرحوم آقا سید هاشم حداد- قدس سره- که از شاگردان سلوکی حضرت جمال العارفین مرحوم آیة الله سید علی قاضی- قدس الله نفسه- بوده، نقل شده است که می فرموده: «انسان اگر بخواهد واصل شود، شروع آن از خانه و زن و بچه است.

اگراین کتاب را برای خلوت های دونفر تان انتخاب کردید شک نکنید که لذت کافی و وافی را خواهید برد و نکات زیادی را خواهید آموخت.

کناب بعدی که لطیف تر وعاشقانه است مربوط است به نامه های نادر اباهیمی برای همسرش که در طی دو سال نگارشش طول کشیده

عنوان کتاب: چهل نامه کوتاه به همسرم

 کتاب چهل نامه‌ی کوتاه اثر وعاشقانه ایی از نادرابراهیمی است که طی دوسال برای همسرش به نگارش درآورده.نادرابراهیمی دراین کتاب درباره مسائل مختلفی باهمسرش سخن می گوید. اززندگی روزمره گرفته تا فلسفه برخی مسائل وباقی موارد. اما آن چیزی که دربیشتر نامه ها به چشم می‌خورد عشق و علاقه نادرابراهیمی به همسرش است که با توصیفات و جملات زیبای عاشقانه که مختص خود اوست سعی دربیان آن ها دارد.

درجایی ازکتاب خطاب به همسرش این گونه می نویسد:

عزیز من!

از این که این روزها، گهگاه ، و چه بسا غالباً به خشم می آیی، ابداً دلگیر و آزرده نیستم.

من خوب می دانم که تو سخت ترین روزها و سال های تمامی زندگی ات را می گذرانی؛ حال آن که هیچ یک از روزها و سال های گذشته نیز چندان دلپذیر و خالی از اضطراب و تحمل کردنی نبوده است که با یادآوری آنها، این سنگ سنگین غصه ها را از دلت برداری و نفسی به آسودگی بکشی…

صبوریِ تو…صبوریِ تو…صبوریِ بی حساب تو در متن یک زندگی نا امن و آشفته، که هیچ چیز آن را مفرح نساخته است و نمی سازد ، به راستی که شگفت انگیز ترین حکایت هاست

نظرات کاربران
اشتراک
اطلاع از
0 Comments
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
به من اطلاع بده به محض موجود شدن این کالا ما اولین نفر به شما خبر خواهیم داد لطفا شماره خود را در زیر وارد نمایید.
پیامک به نگران نباشید ما شماره تماس شما را با هیچکس به اشتراک نخواهیم گذاشت.